čiužinio užvalkalas, čiužinys, baltas čiužinys

Viskas, ką derėtų žinoti apie čiužinius

Čiužinio svarbą deramai supranta pernelyg mažai žmonių. Manoma, kad jei jau nusipirkai didžiulę lovą ar išskleidžiamą sofą, niekuo daugiau rūpintis nereikia. Tiesa visai kitokia: tam, kad gerai išsimiegotume, būtina ne tik labai patogi, reikiamo dydžio lova, bet ir čiužinys su antčiužiniu. Be to, ne mažiau reikšmingas ir čiužinio užvalkalas. Tad šįkart – trumpai apie tai, ką reikėtų žinoti dairantis naujo čiužinio.

 

Viskas prasideda nuo baldo

 

Jei norite išsirinkti gerą čiužinį, pirmiausia būtina atsižvelgti į tai, kokia yra jūsų lova ar miegamoji sofa. Svarbiausi yra matmenys: miegamosios baldo dalies plotis ir ilgis. Čiužinio matmenys turi būti identiški, kitaip naujas pirkinys arba netilps, didins nelaimingų nutikimų naktį tikimybę, arba bus nepatogus, nesaugus, nes per mažas. Be to, reikšmės turi ir lovos, jei joje yra atskira dalis čiužiniui įdėti, gylis. Jis turėtų nulemti čiužinio storį (aukštį).

 

Gamybos medžiaga, sudėtis, struktūra – ne mažiau svarbu

 

Kadaise čiužinys tebuvo medžiaginis maišas, prikimštas šiaudų ar, geresniu atveju, plunksnų, pūkų. Šiandien situaciją tiesiog nesulyginama. Čiužiniai gaminami tiek iš sintetinių medžiagų, tokių kaip poliuretanas, porolonas, tiek iš natūralių, tokių kaip kokosų plaušas ar grikių lukštai. Pats miego pagrindas, kaip ir čiužinio užvalkalas, gali būti gaminamas ir iš apjungtų medžiagų.

 

Visi šie dalykai nulemia tai, ar čiužinys bus minkštas, ar kietas. O tai turi tiesioginės įtakos tam, ar miegoti bus patogu, ar neskaudės pabudus raumenų ir sąnarių, ar nebus miegant pernelyg karšta. Taigi, nesirinkite čiužinio skubotai, įvertinkite jau turimą, ar jis buvo patogus, pasižymėjo reikiamomis savybėm, tokiomis kaip prisitaikymas prie kūno judesių. Beje, šios ypatybės vienodai svarbios nepriklausomai nuo to, kam pirksite čiužinį – sau ar vaikui.

 

Reikšmės turi ir detalės

 

Čiužiniai atrodo identiški, tačiau skiriasi kaina? Esminių skirtumų gali tiesiog nesimatyti, arba neatkreipėte į juos dėmesio. Pavyzdžiui, gali skirtis čiužinio užvalkalas. Gerokai patogiau, jei jį galima nusegti ir išskalbti skalbimo mašinoje. Taip pat gerai, jei šis užvalkalas yra pagamintas iš natūralių, antialerginių medžiagų.

 

Čiužinio pasirinkimas neturėtų būti spontaniškas, nebent labai gerai išmanote, kokių savybių jums reikia. Kitu atveju įvertinkite net mažiausias detales – nors ir smulkios, jos gali lemti pasitenkinimą pirkiniu jį jau pradėjus naudoti.