verslo procesų valdymas, verslo patarimai, verslo sistema

Verslo procesų valdymo pradžiamokslis

Verslo procesų valdymas – verslo procesų analizės ir tobulinimo procesas siekiantis sukurti efektyvesnį verslo organizavimą. Tai nėra užduočių ar procesų valdymas, bet susitelkimas į nuolatinius bei pasikartojančius veiksnius. Gerindami savo veiklos procesų projektavimą, modeliavimą, analizę ir vykdymą ne tik padidinsite efektyvumą, sumažinsite klaidų skaičių, bet ir tiksliau numatysite ateities galimybes.

 

Kiekvienas verslas yra valdomas skirtingai

Kiekviena organizacija turi vienokį ar kitokį modelį, pagal kurį stebi duomenis, vykstančius išorinius ir vidinius procesus, klientų atsiliepimus. Tai leidžia vertinti verslo našumą, planuoti ateities pokyčius ir keisti nepasitvirtinusius darbo metodus. Ilgainiui nesuderinus visų veiksnių organizaciją gali ištikti krizė, o vėliau net ir bankrotas. Dėl to labai svarbu žinoti ir išmanyti, kaip veikia verslo procesų valdymas, arba tam pasisamdyti profesionalus.

 

Pagrindiniai valdymo etapai

Visą procesą galima suskirstyti į keturis etapus:

  1. Sukūrimas: veiklos atpažinimas, apibrėžimas ir pateikimas;
  2. Atlikimas: proceso vykdymas;
  3. Stebėjimas: vykstančių procesų tikrinimas ir analizavimas;
  4. Optimizavimas: reikiamų pakeitimų įvykdymas ir tolimesnis situacijos gerinimas.

Visi šie žingsniai yra neatsiejami vienas nuo kito, o kurį nors praleidus gali tinkamai nefunkcionuoti sekantis.

 

Pelninga tai, ar ne?

Dažniausiai iškylantis klausimas tik besikuriančioms organizacijoms yra šios sistemos naudingumas ir efektyvumas. Pavyzdžiui „Apple“ išlieka savo nišos lydere, sėkmingai kuria, išleidžia vis naujus produktus pritaikydama pagrindinius sistemos principus ir išlaikydama senąją formulę.  Kaip patys „Apple“ atstovai teigia, jiems verslo procesų valdymas yra rėmai, pagal kuriuos kuriami modernesni procesai, patrauklūs šiandienos klientui.

Vieni pagrindinių privalumų pritaikius šią sistemą savo organizacijoje:

  1. Padidintas verslo judrumas. Pokyčiai pritaikyti organizacijos politikai yra būtinybė siekiant išsilaikyti nuolatos besikeičiančioje rinkoje. Atnaujindami senus procesus, įdiegdami naujus ne tik išjudinsite nusistovėjusią veiklą, įgysite daugiau žinių, bet ir išmoksite greičiau prisitaikyti.
  2. Sumažintos išlaidos ir padidintos pajamos. Nauji sprendimai iškart nepakeis viso verslo biudžeto, tačiau ilgainiui padės efektyviau pastebėti iškylančias klaidas, jų išvengti ir taip sutaupyti.
  3. Didesnis našumas. Potencialus produktyvumas įnešamas organizacinių procesų integracija, kuri paskatina labiau kontroliuoti uždelstas procedūras ir užduočių perskirstymą darbuotojams.
  4. Patikimas verslo procesų valdymas primena apie finansinius įsipareigojimus, darbo kodeksą ir didelę įvairovę valstybės nustatytų įstatymų, kuriuos organizacija turi žinoti. Sistema užtikrina, kad verslas išlaiko standartus ir nepamiršta jokių terminuotų projektų. Visa tai motyvuoja darbuotojus susitelkti į darbą, apsaugo nuo išnaudojimo ir užsilikusių užduočių.

 

Išeitis pradžios sunkumams

Sistemos naudingumas ir efektyvumas yra neabejotini bei laiko patikrinti. Siekiant aukščiausių rezultatų, ilgalaikių tikslų svarbu ne tik didinti pelną ir konkuruoti rinkoje, bet puikiai išmanyti savo organizacijos valdymą, į kurį įeina daugybė aspektų. Pradžioje viskas gali atrodyti labai komplikuota, todėl rekomenduojama pasikonsultuoti su įmonėmis užsiimančiomis tokia veikla ir turinčiomis patirties.