vaikiška lova, baldai, interjeras

Vaikiškos lovos pasirinkimas ir svarba

Įrengiant vaikų kambarį, svarbiausiu akcentu tampa mažojo lova. Suaugusiam žmogui galbūt tai atrodo nesvarbu, tačiau vaikui tai vienas iš reikšmingiausių pasirinkimų.

 

Kaip išsirinkti vaikišką lovą?

Pirmiausia nuspręskite ir pasiklauskite savo vaiko kokia  vaikiška lova jam labiausiai tiktų ir kokios jis norėtų. Neretu atveju vaikai nori, kad kambarys primintų tam tikrą vietą, todėl reikėtų ieškoti komponentų, kurie atitiktų jo apibūdinimus. Svarbu yra pasirinkti šviesias spalvas, kurios sudaro labai didelę kambario formavimo funkciją. Pateikiame keletą naudingų ir praktiškų patarimų, kuriais vadovaudamiesi visą tai galėsite padaryti paprasčiau:

  • Labai svarbu vaidmenį pasirinkimo procese vaidina lovos išmatavimai. Tai yra svarbu dėl patogumo, kurį patirs jūsų vaikas miegodamas erdvesnėje vaikiškoje lovoje. Lovos išmatavimai turi labai didelės įtakos ir pačiam vaiko kambariui. Reiktų atsižvelgti į vaiko kambario plotą, kaip jis įrengtas ir kurioje vietoje galėtumėte pastatyti lovą. Kai žinosite, kiek laisvos vietos yra vaiko kambaryje, jums bus kur kas lengviau pasirinkti tinkamą vaikiškos lovos modelį.
  • Atsižvelkite į čiužinį. Daugeliu atvėju vaikiška lova yra komplektuojama kartu su jos išmatavimus atitinkančiu čiužiniu, todėl sutaupysite laiko ir negaišite ieškodami tinkamo priedo lovai. Esant poreikiui, čiužinį galima užsisakyti individualiai, jei norite, kad jis būtų dar geresnės kokybės nei siūlomi bendri variantai.
  • Lovą galima rinktis kartu su papildomomis funkcijomis. Pagal poreikį, galite rinktis lovą, kuri būtų su stalčiais, kurioje patogu laikyti užvalkalus, patalynę, pagalves ir kitus daiktus.
  • Auginant du vaikus itin patogu kambaryje turėti dviaukštę lovą, kuri sutaupys vietos. Galima rinktis ir dvivietę miegamąją lovą, tačiau vaikams bus smagiau ir patogiau turėti savo atskirą viengulę lovą.
  • Galop svarbu atsižvelgti iš kokios medžiagos vaikiška lova yra pagaminta. Įprastai vaikiškos lovos būna trijų rūšių, t.y. gaminamos iš laminuotos medienos drožlių plokščių, vidutinio tankio medienos plaušo plokščių ir iš medžio pasyvo. Kiekvienas iš šių variantų yra skirtingas ir pasižymintis nevienodu patvarumu, todėl jei jūs tinkamai įvertinsite jums prieinamus pasirinkimus, galiausiai tikrai atrasite palankiausią variantą.

 

Kodėl svarbu derinti lovas prie kambario detalių?

Vaikiškos lovos yra dalis bendro pilnai paruošto kambario, tad pastarosios turi būti derinamos su visais kitais baldais, kurie yra kambaryje. Miegamoji vieta gali būti derinama prie spintų bei komodų, atsižvelgiant ne tik į dizaino ypatybes, bet ir spalvų paletę.  Vaikų kambariui žaismingumo ir išskirtinumo suteiksite pasitelkę ryškias spalvas. Atsižvelgę į visus aspektus priimsite teisingą sprendimą ir sukursite erdvę savo vaikui, kuri bus erdvi, patogi ir puikiai derinti prie Jūsų namų interjero.