Tvarka namuose gali tapti kasdienybe

Norint geriau namuose pailsėti svarbu laikytis tam tikros tvarkos. Netvarkinguose namuose ypatingai sunku susikaupti. Būtent todėl svarbu laikytis tam tikrų taisyklių. Net ir pastatomi šviestuvai turi būti reguliariai valomi, o lemputės pakeičiamos, kai senosios perdega. Be abejonės vienąkart susitvarkius namai netampa tvarkingi, svarbu, tai daryti reguliariai.

 

Gudrybės, kurios padeda:

• Nebetęskite netvarkos. Jei namuose kaupiasi nešvarūs indai, daiktai, drabužiai, imkite ir nieko nelaukia susitvarkykite. Dažniausiai daiktai, kurie nelabai patinka yra nenaudojami ir mėtomi iš vienos pusės į kitą. Kad to nebebūtų, išsigryninkite, ko jums namuose labiausiai reikia. Ypatingai, kai namuose mažiau daiktų reiškia, kad tvarkymasis ir truks trumpiau.

• Pasinaudokite labdaros galimybę. Dažniausiai žmonės laukia, kol atsiras galimybė kažkam padovanoti nenaudojamus daiktus ar drabužius ir juos kaupia namuose, pakeiskite tai. Imkite ir nieko nelaukę juos padovanokite šiandien. Pastatomi šviestuvai, kurių taip ir niekada nepasinaudojote yra nereikalingi. Jei planuojate įsigyti pagal namų dizainą, apsidairykite, koks jau šiuo metu yra namų stilius. Ypač kai tikrai pastebite, kad vienus drabužius jau nustojote nešioti ir jie tik užima ir taip reikalinga vietą.

• Įsigykite tik to, ko Jums reikia. Kartais užėjus į parduotuvę akcijos sugundo įsigyti to, ko visai namams nereikia. Apsidairykite namuose, spintoje, be kurių daiktų tikrai išgyventume. Atsakę tai suprasite, kad jums nėra reikalingi jų nei pusė. Imkite ir atsisakyti to, ko jums nereikia.

• Ne visada netvarka yra blogis. Kai kuriuose namų vietose netvarka yra netinkama. Pavyzdžiui, vaikų kambaryje ar virtuvėje šiokia tokia netvarka yra priimtina. Vaikai mėgsta žaisti, padaryti pertrauką ir vėl grįžti prie žaidimo, jiems tikrai ne motais tvarkingi namai. Nekaltinkite jų ir leiskite jiems atsipalaiduoti. Pastatomi šviestuvai netinkamoj vietoj gali trukdyti, todėl nuspręskite, kurioje vietoje jie yra naudingiausi.

 

Aiškios ribos

Taisyklės turi galioti ne tik Jums, bet visiems šeimos nariams. Tik tokiu būdu nereikės nuolat tvarkytis. Turimi baldai bus funkcionalūs tik tada, jei be jų negalėsite išgyventi dienos. Stenkitės tai daryti reguliariai ir kartu su kitais šeimos nariais.