svetainės interjeras, baldai, minkšti kampai

Svetainės baldai: 4 jų išdėstymo klaidos

 

Namų interjero kūrimas dažnai būna itin sudėtingas, ypač kuomet kalbama apie baldų išdėstymą. Kuomet prieš akis stovi visiškai tuščias kambarys, nuspręsti kur kokius baldus sustatyti neretai atrodo tarsi painus galvosūkis. Tačiau pasiekti tai, kad svetainės interjeras atrodytų harmoningai ir būtų patogus, tikrai įmanoma. Tam, kad būtų paprasčiau išvengti sunkumų ir nusivylimų, verta apžvelgti dažniausiai pasitaikančias baldų išdėstymo klaidas.

 

Baldų sustatymas prie sienos

 

Nors gali pasirodyti kiek keista, tačiau jeigu norite, kad kambarys atrodytų kiek didesnis, baldų išdėstymas prie sienos nėra tinkamas sprendimas. Viduryje likusi laisva erdvė atrodys keistai ir nenatūraliai. Svetainės baldų išdėstymas kiek toliau nuo sienos svetainės centre sukurs intymesnę erdvę ir interjerui pridės balanso.

 

Balanso trūkumas interjere

 

Išdėsčius per daug baldų vienoje svetainės pusėje neigiamai paveiks interjero balansą, be to, tai atrodys neskoningai. Kad to būtų išvengta, baldus paskirstykite vienodai po visą erdvę. Tai nereiškia, kad viskas privalo būti visiškai simetriška, tačiau balansas itin svarbu. Dėl šios priežasties sukurtas svetainės interjeras atrodys estetiškai ir bus funkcionalus.

 

Nepakankamas dėmesys praktiškumui

 

Kuomet sustatinėjate baldus savo svetainėje, vertėtų nepamiršti to, kad Jūs patys ar namuose apsilankę svečiai galėtų patogiai judėti erdvėje. Kambaryje baldai neturėtų būti sustatyti taip, kad būtų sudėtinga pro juos praeiti neužkliuvus ar reikėtų nemažai pastangų nueiti nuo vienos svetainės dalies iki kitos.

Langų blokavimas

 

Natūrali šviesa itin svarbi kiekvienoje namų erdvėje, tad daugiau langų namuose yra geriau. Dėl šios priežasties reikėtų vengti baldus išdėstyti taip, kad šie uždengtų langus. Dėl blokuojamos šviesos erdvė atrodo mažesnė, tamsi ir tarsi perkrauta per dideliu kiekiu daiktų. Visgi jei nėra kitokios išeities, panaudokite veidrodį, atspindinčius baldų paviršius ir tinkamai apgalvotą apšvietimą, kad kambarys atrodytų kuo šviesesnis. Taip svetainės interjeras atrodys jaukesnis ir erdvesnis.

 

Baldų išdėstymas yra vienas svarbiausių aspektų norint turėti funkcionalią ir skoningą svetainę. Tad vertėtų vengti šių paminėtų klaidų, dėl kurių rezultatas gali nuvilti bei neatitikti visų lūkesčių.