odontologijos klinika

Sveikų dantų namai – odontologijos klinika, arba kodėl nereikia jų bijoti?

Graži šypsena ir sveiki dantys nuo seno buvo laikomi žmogaus „vizitine kortele“, grožio etalonu. Balti, tvirti, sveikai atrodantys dantys siejosi ir dabar tebesisieja su estetika, maloniu bendravimu, higiena ir sveikata. Dėl šios priežasties rūpintis dantų būkle ir išvaizda reikia nuolat, tokiu būdu galima išlaikyti natūraliai atrodančią šypseną, kuri dabartiniame mūsų pasaulyje yra svarbi ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir darbe. Paradoksalu, tačiau dalis žmonių, paklausti, ar bijo odontologų, į šį klausimą atsako teigiamai. Kodėl taip yra? Gal ši baimė yra visiškai nepagrįsta?

 

Odontologijos klinika prieš 10 ir daugiau metų

Turbūt ne kartą teko girdėti, kad mūsų tėvai ar seneliai iš tiesų kankindavosi odontologo kėdėje: senamadiška įranga, medžiagos, nepatogios kėdės, o ką jau kalbėti apie įvairius gąsdinančius garsus, sklidusius iš to meto dantistų kabinetų ar procedūrinių. Prieš maždaug 10 metų nuskausminamieji atliekant įvairias procedūras buvo naudojami itin retais atvejais, o ir tada, kai jų prireikdavo, anestetikų suleidimas buvo skausmingas, nemalonus ir su milžiniškomis adatomis. Visa laimė, kad situacija pasikeitė į gerą ir dabar galima mėgautis švelniu odontologo darbu, patogioje kėdėje, jam naudojant šiuolaikiškus ir neskausmingus gydymo metodus.

 

Baimė sukelta gydymo priešistorės

Tada, kai dantų gydymas buvo ne iš maloniųjų ir žmonėms kėlė tikrą baimę, susiformavo viena iš labiausiai žinomų žmonijos fobijų – dentofobija. Ši baimės forma apibūdina nepaaiškinamą bijojimą vienos iš rimčiausių pasaulio specialybių atstovų – odontologų. Moksliškai yra nustatyta, kad bijojimas lankytis ir sėdėti odontologo kabinete, yra kone kas antro žmogaus fobija. Žinoma, kiek daug to bijoma, gali ir skirtis, visgi, kiekviena šiuolaikinė klinika stengiasi paneigti šį faktą, mat bijoti dantistų ir jų atliekamų procedūrų tikrai nėra pagrindo.

 

Dabartinis dantų gydymas

Kaip jau minėta, situacija šypsenos gražinimo ir gydymo srityje šiandien yra pasikeitusi beveik kardinaliai. Žmonėms odontologai beveik be skausmo ir gana greitai gali atlikti dantų balinimo, plombavimo, implantavimo procedūras, teikti profesionalias konsultacijas dėl ilgalaikio dantų tiesinimo proceso ir pan. Visa tai atliekantys odontologai, burnos higienistai yra tinkamai pasiruošę, ilgai mokęsi ir daug patirties sukaupę medikai, kurie savo darbe taiko šiuolaikiškus gydymo ir darbo metodus bei naudoj vieną naujausių įrangų. Tad bijoti ar abejoti jais – visiškai neverta.
Vienas iš pavyzdžių, kuriame kiekvienas gali įsitikinti šiuolaikinės odontologijos kokybe – odontologijos klinika Kauno Denticija. Čia apsilankiusių laukia malonius aptarnaujantis personalas, patyrę profesionalai gydytojai, bene moderniausia Lietuvoje odontologijos technika.

Taigi, bijoti eiti pasitikrinti ar taisyti dantis – neverta. Baisūs laikai jau seniai praeitį!