Segtuvas padės susisteminti informaciją

Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų darbe – itin sunku susisteminti gaunamą informaciją. O jei dar su kiekviena nauja informacija gaunate ir papildomus kelis lapus, greitai net nepajusite, kaip būsite apsupti popieriaus šūsnių. Su tuo susitvarkyti padės organizuotas segtuvas.

 

Segtuvo privalumai

Gali kilti klausimas, kodėl kiekvienam darbuotojui, gaunančiam tam tikrus dokumentus, būtini atskiri segtuvai, jei popierius galima pasidėti šalia ar į tam skirtą dėžutę? Priklausomai nuo vykdomų užduočių, dokumentus gali tekti ir vėl panaudoti, o jei jie bus pasidėti be jokios sistemos, bus gana daug sugaištama laiko, ieškant reikiamo dokumento. Šis laikas galėtų būti panaudotas daug efektyviau tiek pačiam darbuotojui, tiek įmonei.

Atrodo gana nedidelis daiktas, tačiau itin vertingas: tinkamai suorganizuotas segtuvas gali sukurti ne vieną privalumą:

  • Galėsite daug lengviau rasti reikiamą informaciją;
  • Svarbūs dokumentai išliks originalios kokybės, nes galėsite juos įdėti į įmautes ir tik tuomet įdėti į segtuvą;
  • Gaunamus dokumentus galėsite struktūrizuoti pagal tematiką ir lengvai įsegti į reikiamą vietą;
  • Segtuve sudėti dokumentai užims mažiau vietos, nei šūsnyje ant stalo.

 

Segtuvų pasirinkimas

Šiuo metu kanceliarinių prekių parduotuvėse galite rasti tikrai įvairių segtuvų. Jie skiriasi pagal kelis veiksnius:

  • Dydį: jie gali būti skirti tiek A4, tiek mažesniems ar didesniems lapams;
  • Susegimo būdą: vieni segtuvai turi įprastas sąsagėles, kurios ne itin leidžia įsegti dokumentus į vidurį (reikia tam tikrą dalį dokumentų išimti ir tik tada galima įdėti). Kiti turi sraigtinius susegimus, kuriais naudojantis galima atversti reikiamą vietą ir joje įsegti norimą dokumentą;
  • Storį: jei ketinate saugoti daug dokumentų, verta rinktis kiek storesnį, daugiau dokumentų sutalpinantį segtuvą;
  • Spalvą: daug lengviau organizuosite dokumentus pagal tematiką, jei juos segsite į skirtingų spalvų segtuvus. Pavyzdžiui, raudonas segtuvas galėtų būti skirtas svarbiems ir skubiems dokumentas, žalias – jau užbaigtiems projektams ir panašiai.

 

Šiandieniniame biure ganėtinai sunku apsieiti be segtuvų. Juk turint juos daug lengviau organizuoti gaunamus dokumentus, sekti sutartis, o atnaujintus dokumentus prisegti būtent prie jų. Didelis spalvų ir dydžių pasirinkimas leidžia pritaikyti segtuvus ne tik prie poreikių, bet ir prie biuro stiliaus.