Shooter games

Šaudymo žaidimai – video žaidimų rūšis, kuri gali žavėti istorijos posūkiais

Šaudymo žaidimai yra neišsenkanti niša kompiuterinių žaidimų industrijoje. Karai ir konfliktai visada buvo žmonijos egzistavimo dalis ir kol taip bus, tol šaudyklių kūrėjai turės turinio naujiems žaidimams. Žaidimų mėgėjai nesidrovi pasinerti į nesibaigiantį veiksmą kurį suteikia šaudymo žaidimai, o tokių žaidimų kūrėjai pasirūpina, kad žaidėjams visada būtų ką veikti, todėl kiekvienais metais išleidžiamos bent viena ar dvi didelio biudžeto šaudyklės.


Tik apsilankius ENEBA.com internetinėje žaidimų parduotuvėje supratau, kiek daug šaudyklių gali pasiūlyti šiandieninė rinka. Negana to, kad didžiosios įmonės tokios kaip EA ar Activision gali pasiūlyti ne vieną ir ne du šio žanro žaidimus, tačiau mažesni kūrėjai taipogi nuolatos leidžia šaudykles, tiek praeities karų, tiek ateities, ar fikcijos tematikomis. Todėl dabar sau tinkamo žaidimo ieškantys žaidėjai gali rinktis iš dešimčių, o gal net šimtų žaidimų su skirtingomis istorijomis, žaidimo mechanikomis ir kainomis, kurios svyruoja nuo nemokamų žaidimų iki tokių, kurie kainuoja ir daugiau nei 50 ar 60 eurų.


Populiariausi žanro žaidimai, tokie kaip Counter-Strike, Call of Duty ar Battlefield susilaikia begales dėmesio kiekvieną kartą kai jų kūrėjai išleidžia naują žaidimą ar paskelbia svarbų atnaujinimą kuris bent kažkiek pakeičia gerbėjų mylimus žaidimus. Nereiktų stebėtis, kad tokio pasisekimo sulaukiantys šaudymo žaidimai yra ir tarp populiariausių eSporto dalių. Kiekvienais metais šimtai tūkstančių žiūrovų prisijungia pažiūrėti kaip pasaulinio lygio turnyruose jų mylimus žaidimus žaidžia aukščiausio lygio profesionalai.


Nors daugeliui apie šaudykles nieko nenusimanančių žmonių gali nesuprasti, kodėl jie tokie populiarūs, manydami, kad vienintelis žaidimo tikslas yra nušauti kuo daugiau priešininkų ir sukelti kuo daugiau smurto, tačiau įsigilinus į žaidimų siūlomas istorijas galima suprasti, kad jie gali pasiūlyti daug daugiau nei veiksmą ir kraują. Ypatingai su antruoju pasauliniu karu susieti šaudymo žaidimai dažnai turi įtraukiančias, jautrias istorijas kurios atskleidžia švelnesnę kūrėjų pusę ir parodo žaidėjams, kad karas nėra tik mūšiai ir karo laukai pilni sužeistųjų ir mirusiųjų.