dantų protezavimas, odontologijos klinika, dantų protezai

Prarasti dantys – dar ne pabaiga

Dantys yra labai svarbūs kiekvienam žmogui. Jie reikalingi maisto kramtymu iri smulkinimui, kuris palengvina virškinimą, bei sudaro didžiąją dalį burnos estetikos – įgalina mus plačiai šypsotis ir juoktis. Deja, gali nutikti taip, jog dalis dantų prarandama ir tai smarkiai atsiliepia žmogaus gyvenimo kokybei: pablogėja kramtymo funkcija, imama bijoti šypsotis, kalbėjimo metu sutrinka fonetika. Ir nors kai kurie žmonės iš paskutiniųjų kenčia šiuos padarinius, to daryti nevertėtų. Dantų protezavimas – galimybė vėl džiaugtis kokybišku, pilnaverčiu gyvenimu. Apie jį pakalbėsime plačiau.

 

Kodėl žmonės vengia protezavimo?

 

Odontologinės ir ortodontinės procedūros visuomet turėjo savo stereotipus, kurie dažnai būdavo laužti iš piršto arba susidaryti iš vieno ar kito nepasisekusio atvejo. Vis dar manoma, kad protezavimas yra skausmingas, itin ilgai trunkantis ir pernelyg brangus. Lietuvoje žmonės įprastai nenoriai naudojasi gydytojų ar odontologijos klinikų paslaugomis ir dažniausiai pas juos apsilanko tuomet, kai situacija yra beveik kritinė. Kai kurie žmonės sąmoningai laukia, kol neteks dar vieno danties, kad viskas būtų sutvarkyta vienu metu. Bėda ta, kad belaukiant žala gali dar labiau padidėti.

 

Protezavimo nauda

 

Dantų protezavimas, visų pirma, sugrąžina pacientui normalią kramtymo funkciją ir pagerina virškinimą. Tai – bene svarbiausias aspektas, turintis tiesioginę įtaką žmogaus sveikatai ir savijautai. Be to, jei žandikaulyje ilgą laiką nėra dantų, toje vietoje kaulas įprastai pradeda tirpti. Tai turi ne tik estetinių pasekmių – ištirpusį kaulą pirmiausia reikia priauginti, atlikti jo augmentaciją, kad būtų galima atlikti protezavimo procedūrą, todėl delsti tikrai neverta.

Žinoma, svarbi ir estetika, nes sveika burnos ertmė sugrąžina pasitikėjimą savimi, leidžia nevaržomai šypsotis. Be to, pagerėja žodžių tartis, ji tampa aiškesnė, o tai – taip pat didelė nauda.

 

Galimybė pasirinkti tinkamą būdą

 

Galima pasidžiaugti tuo, kad technologijos tobulėja ir nuolatos ieškoma būdų, kaip pagerinti protezų kokybę ir komfortą. Dantų protezavimas gali būti atliekamas keliais skirtingais būdais, todėl pacientas visuomet turi galimybę pasirinkti tokį, kuris geriausiai atitiks jo poreikius. Dažniausiai naudojami šie metodai:

  • fiksuoti protezai;
  • nuimami protezai;
  • mikroprotezai;
  • protezai ant implantų.

Patys efektyviausi, ilgaamžiškiausi ir patogiausi protezai yra fiksuoti arba implantuoti. Šių protezų kaina, žinoma, yra didesnė, tačiau tokia investicija yra naudinga ir atsiperkanti. Džiugu tai, jog gerokai patobulėjo ir išimami protezai – jie tapo lengviau tvirtinami, patogesni nešioti ir kokybiškesni, todėl gali būti puikia alternatyva.