darbo kambarys

Praktiška darbo erdvė palėpėje

Kiekvienuose namuose turi būti atitinkama darbo erdvė ar zona, skirta susikaupimo reikalaujančiam darbui. Deja, vietos šiai zonai kartais visai sunku atrasti. Mes siūlome sprendimą – šiam tikslui įrenkite palėpę. Tokiu atveju ši nebebus nereikalingų daiktų kaupimo vieta ir puikiai pasitarnaus kaip dar viena reikšminga būsto erdvė. Šįkart kalbame apie esminius interjero elementų pasirinkimus – kas kaip ir kodėl.

 

Praktiškas apsivalymas

Iš tiesų, jei netyčia užklystumėte viršun į palėpės aukštą, tikėtina, kad pamatytumėte ten besikaupiančius dulkių sluoksnius ir voratinkliais apipintus senus baldus. Ar kada pagalvojote kodėl juos kaupiate? Ne? Tai gal, visgi, jie visiškai nereikalingi? Jei norite sukurti stilingą ir praktišką darbo zoną viršutiniame namo aukšte, viską, kas susikaupė per metų metus teks išrūšiuoti ir, greičiausiai, išmesti. Visgi, toks apsivalymas naudingas, nes atlaisvinsite ne tik dar vieną namo patalpą, bet ir apsivalysite patys. Sakoma, kad nereikalingi, namuose paslėpti daiktai kaupia neigiamą energiją, tad daugiau pozityvumo gyvenime dar niekam nepakenkė.

 

Langų uždangos, baldai ir kiti elementai

Tikėtina, kad pirmasis klausimas, susijęs su palėpės pavertimu darbo kambariu, yra interjero pasirinkimas. Jei apsispręsti yra itin sudėtinga, atsižvelkite į savo poreikius. Rekomenduojame orientuotis ties praktiškumu. Tad vienas iš esminių elementų – šviesa. Dar viena tikimybė, kad Jūsų palėpėje tikrai yra stoglangis. Mūsų rekomendacija – statykite darbo stalą būtent toje vietoje, kad natūrali dienos šviesa kristų būtent ant jo. Kontroliuoti šviesos patekimą padės specialūs roletai stogo langams. Šis variantas yra specialiai pritaikytas stoglangiams, turi specialius rėmelius, tad audinys tikrai nekris ant galvos ir neblaškys dėmesio.

Kitas aktualus aspektas – baldai. Jie privalo būti patogūs ir funkcionalūs, nors, kaip žinoma, daugelis pirmiausia atsižvelgia į stilių ir baldo dizainą. Šiuo atveju siūlome rinktis baldus, kurie būtų kompaktiški. Palėpėje jų daug neprireiks – didelės lentynos, patogaus rašomojo stalo, kelių kėdžių ir sofos pilnai pakaks. Jei norisi kuo šviesesnės patalpos, tačiau langai maži ir pro juos daug saulės spindulių nepateks – rinkitės šviesių atspalvių baldus. Šiuo atveju pagrindiniu palėpės-darbo erdvės akcentu taps pasirinkti roletai stogo langams. Kuo ryškesnė jų spalva, tuo įdomiau atrodys bendras interjeras. Privalumas, jei langai yra aukščiau, tokiu atveju ryški spalva neblaškys dėmesio.

 

Neapkraukite palėpės erdvės nereikalingais baldais ir elementais – jie tik trukdys susikaupti ir blaškys. Šviesios spalvos, atitinkamas apšvietimas tamsiam paros metui, minimalistinis stilius bei tyla ir ramybė – viskas ko reikia produktyviam darbui namuose. Išnaudokite net ir mažiausius namų kampelius.