minkštas kampas, kambarys, sofa ir staliukas

Nauji namai: kokių baldų reikės?

Nauja gyvenamoji erdvė – tai ir džiaugsmas, ir savotiškas vargas. Kol ji taps sava, neabejotinai prireiks laiko. Tačiau patalpų prisijaukinimą tikrai galima palengvinti – tereikia, kad visi kambariai atitiktų poreikius ir estetinius lūkesčius. Visų pirma tam būtini tam tikri baldai, pavyzdžiui, minkštas kampas (nors pastarasis nepelnytai apipintas mitais), stalas. Pristatome pagrindinius baldus, kurie derėtų būti patogiuose, jaukiuose namuose.

 

1. Talpios spintos

 

Patogi, talpi spinta ar bent jau spintelė turėtų būti kone kiekviename namų kambaryje, nuo miegamojo iki vonios. Patikėkite, jei dabar daiktų neturite labai daug, ateityje natūraliai jų padaugės, ypač, jei šiuo metu gyvenate vieni. Tad papildoma talpa tikrai pravers. Dar geriau, jei turite naujuose namuose vadinamąjį tamsų kambariuką.

 

2. Bent du stalai

 

Nesvarbu, ar gyvensite vieno, ar kelių kambarių bute, ar virtuvė bus atskirai, ar sujungta su valgomuoju ar svetaine. Bet kuriuo atveju reikės daugiau nei vieno stalo. Geriausiu atveju vienas turėtų būti didesnis, kad prie jo drąsiai tilptų šeima ir draugai, o kitas – mažiukas kavos staliukas.

 

3. Vieta atsisėsti

 

Namai tiesiog tėra patalpos, jei nėra kur patogiai įsitaisyti. Tad minkštas kampas, sofa ar bent krėslai, foteliai turėtų puošti svetainę, valgomąjį, gal net miegamąjį ir prieškambarį. Esmė ta, kad patogiai įsitaisius norisi daugiau bendrauti, mėgautis artumu, kad ir aplinka grožėtis. Tad įsigykite ne šiaip kėdes, o išties įsikurti viliojančius baldus.

 

4. Talpi lova

 

Žinoma, miegoti galima ir ant išskleidžiamos sofos ar net paprasčiausio čiužinio. Tačiau tikriausiai sutiksite – komfortas, juntamas miegant talpioje, tiesiog atpalaiduojančioje lovoje yra nesulyginamas su niekuo. Tad nebijokite investicijos. Šiandien patogumu ir kokybe gali pasižymėti net daugiafunkciai baldai, tokie kaip minkštas kampas su patalynės dėže ar lova spintoje.

 

Turint namuose tokį tvirtą pagrindą tereikia pasirūpinti įvairiomis jaukiomis detalėmis. Tai – kilimai, šviestuvai, lovų užtiesalai, langų uždangos, paveikslai, įvairūs indai, vazos ir taip toliau. Viskuo nuoširdžiai rūpinantis, atsirinkus tokius baldus ir daiktus, kurie arčiausiai širdies, bet kokia patalpa kaipmat pavirs sava, jaukia ir gražia. Tad belieka palinkėti drąsos kuriant savitą erdvę.