naktinės užuolaidos

Naktinių užuolaidų medžiagos – kaip išsirinkti?

Užuolaidos gali būti kambario charakteris ir išskirtinė detalė, todėl jų pasirinkimas itin svarbus. Paprastai derinys dieninės ir naktinės užuolaidos yra populiariausias. Todėl šių abiejų audinių derinimas yra neišvengiamas. Vienas paprasčiausių variantų yra rinktis statiško, klasikinio dizaino dienines užuolaidas, o naktinėms suteikti lyderiaujančią poziciją – dominavimą. Tai reiškia, kad naktinių užuolaidų audinys bus sunkesnis, įmantresnio audinio ir dekoratyvus. Šiandieninė naktinių užuolaidų pasiūla yra begalinė, tad kaip išsirinkti ir nepasiklysti audinių džiunglėse?

Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį ar užuolaidos bus skirtos atlikti dekoro puošybos, langų užtamsinimo ar abi funkcijas. Nuo to priklauso ne tik medžiagos, bet ir užuolaidų kabinimo pasirinkimas. Jeigu užuolaidas pirmiausia renkatės atsižvelgdami į jų funkciją – apsaugoti nuo į kambarį sklindančios šviesos – geriausiai tam tinka black out audinys. Jis dėl itin tankios tekstūros puikiai sulaiko šviesą, todėl bet kuriuo metu norėdami pailsėti – kambaryje galėsite sukurti tamsią aplinką.

Jeigu svarbiausias aspektas kurį atspindi naktinės užuolaidos yra dekoratyvumas. Tada dėmesį kreipkite į prabangius velveto ar kitos faktūros audinius. Kartais naktinės užuolaidos yra tiesiog ištaigingai surišamos lango šonuose ir niekada nėra pilnai traukomos. Tad pasirinkus tik namų akcento funkciją turite ne tik apsispręsti, kaip jos bus valdomos (ir ar išvis bus valdomos) bei priderinti jas prie kambario interjero. Jeigu mėgstate sekti tendencijas – peržvelkite „Pantone“ paletę ir rinkitės iš metų spalvos ar sezoniškumo spalvų gamos. Užuolaidos yra labai universalus dalykas, nes jas lengvai galima keisti, todėl jei pabosta interjeras – naujos naktinės užuolaidos sukurs visai kitokį vaizdinį ir kardinaliai atnaujins kambario vidaus stilistiką.

Galiausiai, jei norite derinti abu variantus, tada turite atsižvelgti tiek į audinio ne pralaidumą šviesai, tiek ir į jo išraiškingumą. Šis variantas bene sunkiausias, dažnai susiduriama su situacija kai audinys idealiai tinka prie interjero, tačiau ne pakankamai sulaiko saulės spindulius ir užtamsina aplinką. Tokiais atvejais siūloma dienines užuolaidas rinktis labiau tankesnes, taip dvigubas audinių (dieniniu ir naktinių užuolaidų) sluoksnis sukuria pakankamą terpę sulaikyti nakties šviesas ir užtikrinti jūsų ramų miegą.

 

Išsirinkite naktinių užuolaidų audinį ir mėgaukitės ne tik puikia kambario stilistika, bet ir efektyviu nepageidaujamos šviesos sulaikymu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *