Minkšti kampai – ar verta rinktis šį baldą?

Laisvalaikio erdvė – viena svarbiausių jūsų namuose. Būtent šioje vietoje praleidžiate daugiausiai laiko, čia renkasi šeima ir draugai. Nenuostabu, kad tai paverčia šią erdvę ypatinga – norisi ją išnaudoti, kad ji būtų jauki, smagi būti. Vyraujant minimalizmui, vis mažėja ir kambarių naudojami plotai – žmonėms nesinori nenaudojamų erdvių. Tai geras sprendimas, tačiau verčia pasukti galvą dėl pačio apstatymo baldais – kokius juos rinktis norint sukurti aplinką, kurioje malonu ir gera būti?

 

Minkšti kampai – galimybė taupyti vietą

Jei viena patogi sofa yra pakankama mažai šeimai, kad ji galėtų jaukiai leisti vakarus drauge, apsilankius draugams ar giminėms tokios sofos gali nepakakti. Žinoma, tuomet daug kas pasitelkia į pagalbą kėdes, sėdmaišius ar pan. Vis dėlto, tokiu atveju vienintelė sofa tampa prestižine vieta, kurią kažkas spėja užsiimti pirmas. Tokiu atveju, galima galvoti apie antrą sofą, tačiau bėda – ji užima tikrai nemažai vietos, kas mažina erdvę. Apie laisvalaikio erdvę reikėtų galvoti iš anksto, o ją tinkamai suplanuoti gali padėti minkšti kampai.

Minkštus kampus galima naudoti siekiant taupyti vietą kambaryje – jie neužims tiek erdvės kiek dvi atskiros sofos. Be to, toks baldas atrodo jaukiai, patogiai. Kaip ir sofų, taip ir minkštų kampų būna įvairaus dydžio ir dizaino, tad galite pasirinkti geriausią variantą.

 

Ar minkšti kampai tinka prie minimalistinio stiliaus?

Jau anksčiau užsiminėme, kad šiuo metu interjere vyrauja minimalizmas, kurio tikslas – neapkrauti erdvės nereikalingais daiktais ir baldais. Kiekvienas baldas turėtų būti ne tik gražiai atrodantis, bet ir patogus bei, žinoma, naudojamas, o ne stovintis dulkėms kaupti. Nors galima rasti labai prabangių minkštų kampų, pagrinde minkšti kampai yra skirti būtent minimalistiniam stiliui. Labai daug jų galite rasti visiškai paprastų, neutralių atspalvių – pilkšvų, rusvų ir pan. Tokios spalvos visad išlieka madingos bei yra praktiškos, neteplios.

 

Skirtingos baldų rūšys

Pavyzdžiui, „Magrės baldai“ minkšti kampai gali būti tiek medžiaginiai, tiek ir odiniai – viskas priklauso nuo jūsų poreikių. Žinoma, odinis baldas gali kainuoti kiek brangiau, tačiau tai nėra taisyklė. Pavyzdžiui, jei pasirinksite medžiaginį baldą, kuris kurtas dizainerio arba jis bus kuriamas pagal individualų jūsų užsakymą, jis gali kainuoti tikrai brangiau nei parduotuvėje pirktas tokio pat tipo odinis baldas.

 

Minkšti kampai – tai galimybė kurti jaukumą ir erdvę išnaudoti praktiškai. Jei norite nuolat naudojamų baldų, kurie “nevalgytų” namų vietos ir kurių užtektų susėsti šeimai ir svečiams, minkšti kampai – idealus pasirinkimas.