pora miegamajame

Lytiniai santykiai neturi kelti skausmo

Kalbėti apie lovos reikalus jauku tikrai ne kiekvienam. Net jei pokalbis vyksta su gydytoju. Apie juntamus nemalonius pojūčius moterys pačios gali dažnai nutylėti, tačiau tokiais atvejais mėgautis lytiniu gyvenimu gali būti sudėtinga, o poroje nelaimingais tampa abu partneriai. Dėl kokių priežasčių seksas gali tapti nemalonus ir kaip tai ištaisyti?

 

Kas trukdo mėgauti seksualiniais santykiais?

Makšties sausumas yra dažniausia nemalonių lytinių santykių priežastis. Jei priežastis nėra sveikatos sutrikimas, tuomet bene dažniausiai siūlomas sprendimas – lubrikantai. Pateikiame kelias priežastis, dėl ko moters lytiniai organai gali sausėti:

 

• Makšties uždegimas

lytinių organų uždegimas gali pasireikšti dėl padidėjusio streso ir didelio kiekio saldumynų. Lygiai tiek pat įtakos gali turėti nestabilus paros ritmas, kuris išbalansuoja hormonus ir rūgštinę terpę. Moteris uždegimo metu jaučia nemalonų deginimą, skausmingą trintį, seksas tampa atgrasus. Pirmiausia vertėtų apsilankyti pas gydytoją.

 

• Nėštumas

Šiuo laikotarpiu laikotarpiu moters lytiniai taip yra gerokai sausesni, natūrali lubrikacija yra šiek tiek sutrikusi, todėl neturėtumėte nustebti, kad seksas ne toks, koks buvo iki nėštumo. Šiuo laikotarpiu lubrikantai yra ypač reikalingi.

 

• Amžiaus įtaka

Nors apie tai mažai kalbama, tačiau yra amžius, nuo kurio estrogenų gamyba yra stipriai sulėtėja. Dėl šios priežasties moterims lytiškai susijaudinti taip pat yra gerokai sunkiau nei anksčiau. Jei pastebėjote, kad sudrėkti darosi vis sunkiau, išbandykite papildomą lubrikaciją.

 

• Įtampa/stresas

Dažnai sakoma, kad seksas kaip tik padeda atsikratyti streso ir sumažinti įtampą, tačiau neretais atvejais dėl nuolat patiriamų stresinių situacijų, moteris įsitempusi jaučiasi ir lytinių santykių metu. Tai neleidžia partneriui lengvai įslysti, o mergina kaskart tampa vis labiau susikausčiusi, nes santykiai nėra malonūs ir kelia skausmą. Taip būti taip pat neturėtų.

 

Ką naudoti?

Lubrikantai gali būti patys įvairiausi, tačiau pirmiems kartams, kaip ir nėščiosioms labiau rekomenduotina rinkti vandens pagrindu pagamintus natūralius lubrikantus. Užteks vos kelių lašelių, o Jūs galėsite mėgautis lengvu slydimu, maloniais pojūčiais ir santykiais be skausmo.

Taip pat galima išbandyti silikoninius lubrikantus. Vandeniniai gali būti kvapnūs ar papildyti įvairiais skoniais, tuo tarpu silikoniniai yra bekvapiai, o taip pat saugantys organizmą – nekeičia rūgštinės terpės pH balanso. Neleiskite sau kentėti ir neuždelskite spręsdami esmines lytinių santykių problemas.