Kuriems medžiams lemta virsti namais?

Kuriems medžiams lemta virsti namais?

Ruošiantis statyti jaukų būstą, labai svarbios parinktos medžiagos. Būtent jos dažnai nurodo ne tik kaip pats namas atrodys, bet ir kokias savybes jis išpildys, kokie jausmai apims grįžus vakare. Skirtumus gali nulemti ne tik ar bus panaudotos dirbtinės ar natūralios medžiagos. Kai kuriais atvejais net medinis namas skirsis nuo kito dėl panaudotos medžio rūšies.

Kedras

Namams yra naudojamas specialus raudonasis kedras, kuris turi daug sveikatinimo savybių. Tai yra tobulas pasirinkimas tiems, kurie serga plaučių ligomis, turi sunkias alergijas – ši mediena valo orą, skleidžia malonų aromatą. Iš šios medienos pastatyti namai nekeis savo formų, tad galėsite dar ilgai džiaugtis sukurta konstrukcija. Namai išskirtiniai vien todėl, kad medis užtikrina ypatingai mažą bakterijų koncentraciją – tokie būstai gali būti netgi sterilesni už operacines. Tačiau kedro medžiai auga retose vietovėse ir norint pasistatyti iš jo būstą Lietuvoje, dažnai jis vežamas net iš Kanados.

Eglės ir pušys

Kelios medžio rūšys, iš kurių dar gali būti statomas medinis namas yra pušis ir eglė. Jos yra dažniau pasirenkamos Lietuvoje nei kedras. Minėtos dvi medžio rūšys yra ganėtinai panašios, išlaiko panašius privalumus. Svarbu pabrėžti, kad parinkti medžiai turi būti aukštos kokybės, panašaus skersmens ir, žinoma, subrendę. Dažniau visgi pasirenkama pušis, nes neturi tiek mažų nereikalingų statybai šakelių, kokiomis pasižymi eglė. Tačiau pastaroji yra šiltesnė už pušį, todėl geri tinka šaltoms lietuviškoms žiemoms.

Pasirinkti medžiai paprastai yra kertami žiemą, kad jie turėtų mažiau drėgmės. Vėliau yra svarbu juos dar padžiovinti, tinkamai nulakuoti, kad jiems gavus drėgmės nesusidarytų tamsių dėmių, darkančių eksterjerą. Žinoma, dar vienas pasirinkimo variantas yra atlikti pilną vidinę ir išorinę apdailą, dėl kurios namas nebesiskirtų nuo mūrinių.

Mediniai namai žavi tuo, kad juose yra labai malonu gyventi. Juose ne tik puikiai išlaikoma šiluma, bet jie ir atrodo lengvesni, ne tokie masyvūs. Naudojant natūralias medžiagas, galima užtikrinti, kad jūs ir jūsų svečiai kvėpuosite švarų orą, o pasirinkę tinkamą medį, galėsite jį geriau pritaikyti savo poreikiams. Medinis namas – puikus pasirinkimas jūsų naujajam būstui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *