medis statyboje

Kodėl medis populiarėja namų rinkoje?

Kaip ir visos sferos, namų statyba po truputį keičiasi priklausomai nuo tendencijų. Pastaruoju metu pastebėta, kad pradeda populiarėti natūralios medžiagos ne tik skirtos statybai, bet ir apšiltinimui. Statant individualius namus vis dažniau pasirenkamas medis, kas žinoma veikia ir namų rinką, pavyzdžiui, karkasinio namo kainą.

 

Energinis efektyvumas

Nuo 2016 metų yra įvestas įstatymas, nurodantis, kad naujai statomi namai turi būti bent A energinio efektyvumo. Deja, kai yra statomi mūriniai namai, tokį efektyvumą yra pakankamai sudėtinga užtikrinti, tačiau pasirinkus medį, tikslas tampa lengviau pasiekiamas. Energinis efektyvumas apibrėžia, kokios medžiagos gali būti naudojamos, nes nuo jų tinkamo panaudojimo priklauso, ar namas bus tinkamai apšildytas, nebus jokių šilumos tiltelių, taigi ir nevartos per daug energijos.

 

Ekologiškumas

Šiuo metu ekologija vis dar nepraradusi savo svarbos: tai yra itin svarbi tema tiems, kurie rūpinasi atsinaujinančiais šaltiniais, anglies dvideginio pėdsaku. Todėl ne vienas asmuo pastaruoju metu pasirenka ne tik natūralias medžiagas savo drabužiams, bet ir gyvenamajai vietai. Viena seniausiai naudojamų medžiagų: medis vėl atranda savo vietą statybų rinkoje, supratus, kad šis atsinaujinantis šaltinis leidžia statyti ilgaamžius, sveikus namus.

 

Statybų eiga

Pasirinkus natūralias medžiagas galima ne tik sumažinti išlaidas, bet ir statymo trukmę. Pavyzdžiui, karkasinio namo kaina yra mažesnė nei mūrinio ir jis gali būti greičiau pastatytas. Tai reiškia, kad už tas pačias lėšas galėsite ne tik greičiau turėti gyvenamąją vietą, bet ir ji kainuos kiek pigiau. Žinoma, norint, kad namas būtų kaip iš svajonės, būtina atidžiai derėtis su architektais ir statybų bendrove, sekti jų darbą.

 

2017 m. tendencijos

Sekant madas, galima pastebėti, kad darosi populiaru ne tik turėti medinius namus, bet ir kad jų interjeras būtų natūralus, dažniausiai tai reiškia parodant medį viduje. Stengiantis išlaikyti ekologiškumą, naudojamos ne tik tokios medžiagos kaip kamštis, terakota, bet ir sienų apdailai galima pasirinkti molio tinką, kuris padeda išlaikyti drėgmės balansą namuose.

Kiekvieno namai priklauso nuo jo poreikių ir norų. Šiuo metu vis pastebimas natūralumo poreikis, kuris atrodo užkrečiamas: nuo to keičiasi karkasinio namo kaina, statymo greitis, apdaila. Tačiau žinant medžio privalumus, tai atrodo teigiama tendencija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *