virtuvės baldai

Kaip susikurti unikalų bei funkcionalų virtuvės interjerą?

Svajonių virtuvės dizainas pirmiausia gimsta šeimininkės galvoje: kur turi stovėti šaldytuvas, kokio dydžio turėtų būti kriauklė, kiek reikia spintelių viršuje, kiek pastatytų ant žemės… Kiekviena moteris svarstydama savo būsimų namų dizainą, virtuvei skiria daugiausiai dėmesio ir vaizduotės, apžvelgdama net menkiausias smulkmenas. Virtuvės erdvė turi būti graži, funkcionali, o taip pat – išskirtinė. O tai priklauso nuo to, kokie šioje erdvėje stovės virtuvės baldai.

 

Į ką atsižvelgti bei ką pasirinkti?

Idėjų kuriant virtuvės dizainą tikrai nemažai galima prisigaudyti vos atvertus virtuvės baldų katalogą. Tačiau tuomet gali pradėti atrodyti, jog taip įsirengti virtuvę gali kiekvienas. Ką daryti norintiems išskirtinio ir originalaus virtuvės interjero? Kaip pasiekti funkcionalų unikalumą? Į ką reikėtų atsižvelgti? Pateikiame kelias naudingas gaires.

• Aukštis

Virtuvei skirti baldai turėtų būti pasirenkami itin atidžiai. Daugiau dėmesio skirkite baldų aukščiui nuspręsti. Tai nulems gaminimo zonos komfortą, o taip pat padės pilnai išnaudoti virtuvės erdvę.

• Išdėstymas

Tradiciškai virtuvinio dizainas projektuojamas vienoje linijoje bandant sutalpinti visas gaminimui svarbias zonas. Nuo to dažnai priklauso virtuvės baldai. Atrodo, kad čia unikalumo nepridėsi. Visgi, yra šiokia tokia išeitis. Pagrindinę virtuvės įrangą pabandykite dėlioti ratu, įtraukiant į tai tiek viryklę, tiek kriauklę, tiek šaldytuvą bei indaplovę. O virtuvės centre įkomponuokite salelę, skirtą gaminimui ir valgymui. Netradicinis išdėstymas taps bene svarbiausiu visos erdvės akcentu. Tačiau tam svarbu centimetrų tikslumu žinoti virtuvės plotą. Atsižvelkite į tai pasirinkdami baldų dizainą.

• Funkcionalios detalės

Bene geriausias variantas, kai viskas būna po ranka. Unikaliai atrodys pakabinamiems įrankiams bei lentynoms skirtas skersinis, einantis išilgai per visą sieną. Tai neryškios detalės, tačiau jos ypač prisideda prie bendro interjero dizaino bei siekiamo unikalumo ir funkcionalumo.

• Apšvietimas

Pirmajam įspūdžiui daug įtakos turi ir apšvietimo pasirinkimas. Labai svarbu, kad šviesos užtektų kiekvienam virtuvės kampeliui. Todėl rekomenduojama, kad rinktis ne vieną šviestuvą, o kelis skirtingus apšvietimo variantus. Virtuvės baldai gali būti apšviesti priklijuojamomis juostelėmis, o centrinei, gaminimo ir valgymo, zonai siūloma rinktis vieną ar kelis pakabinamus šviestuvus.

 

Virtuvė, kaip svarbiausia namų zona, reikalauja ne tik atidaus baldų pasirinkimo, bet ir priežiūros. Tad rinkdamiesi baldus, atkreipkite dėmesį į baldų gaminimo medžiagas. Šios turėtų būti lengvai valomos ir prižiūrimos. Unikalumas, funkcionalus ir praktiškumas privalo būti derinami tarpusavyje.