verslo dovanos, darbo kompiuteris, verslas

Kaip pasirūpinti sėkme kitais metais?

Senųjų metų pabaiga – visuomet geras laikas įvertinti savo pergales ir nesėkmes, paieškoti priežasčių, kodėl viskas vyko vienaip ar kitaip. Tai taip pat geras metas pagalvoti, ką daryti, kokius tikslus išsikelti, kad kitąmet verslas eitųsi geriau. Siekiant to svarbu daug kas – net ir verslo dovanos. Pateikiame kelis patarimus, kad naujuosius pasitiktumėte ramiau.

 

Įvertinkite kliūtis

Paprastai daroma labai didelė klaida – su kliūtimis kovojama jau tada, kai jos atsiranda. Tačiau labai daug nesėkmių galima išvengti vien numačius jų tikimybę. Taigi, jau dabar pagalvokite, kurios sritys versle gali būti kebliausios, kur klydote šiemet, ko trūko. Galbūt buvote skolingi, o gal trūko darbuotojų? Gal reikėtų atrasti naują pajamų šaltinį? Kuo daugiau keblių vietų numatysite, tuo didesnė tikimybė, kad ilgainiui jų tiesiog išvengsite.

 

Nebijokite pradėti naujų dalykų

Kartais verslas nesiseka vien todėl, kad trūksta novatoriškumo, naujovių, drąsos žengti į priekį. Jei jums tokia situacija atrodo pažįstama, imkitės permainų, ir darykite tai ryžtingai. Galbūt laikas naujiems partneriams ar tiekėjams? Specifinės, individualizuotos verslo dovanos jiems gali būti įteiktos jau dabar, tarsi kvietimas nepamiršti planų ir drąsiai bendradarbiauti.

Jei stabdo įsitikinimai, padirbėkite ties jais. Dažnai manoma, kad štai dabar yra netinkamas metas plėtrai, naujų darbuotojų paieškai, investicijoms ir panašiai. Tačiau kada metas bus tinkamas? Dažniausiai tenka tiesiog rizikuoti, ir tai ir yra verslo savitumas – gebėti pamatuoti rizikos lygį bei nebijoti jos.

 

Planuokite į priekį

Nors daugybė dalykų yra tokie, kurių net neįmanoma numatyti, tokia savybe pasižymi tikrai ne viskas. Ko gero, galite numatyti, kada prireiks naujų partnerių, kada lauks didysis deklaracijų bumas, kada gali kilti rūpesčių dėl atostogaujančių darbuotojų, kuriems reikia pavaduotojų, ir panašiai.

Be to, daugybė dalykų yra tiesiog planuojami. Numatykite, kada turėtų būti, pavyzdžiui, užsakytos verslo dovanos darbuotojams įmonės gimtadienio proga, arba kada reikės atlikti inventorizaciją. Pasistenkite to plano nepamiršti ir gana griežtai jo laikytis. Atrodo, kad viskas gali palaukti? Palaukite, bet nusiteikite pasekmėms, kurios ne visuomet smagios.

 

Verslas vienu metu yra nuspėjamas, ir nenuspėjamas. Visgi tai, kas priklauso nuo jūsų pačių, turi būti numatyta ir sekama. Žinodami situaciją, numatydami galimus iššūkius būsite tikrai ramesni – ne tik šių, bet ir kitų, naujųjų metų pabaigoje.