lovos

Kaip miegamojo interjeras gali prisidėti prie Jūsų gyvenimo kokybės?

Kokybiškas poilsis – vienas svarbiausių gyvenimo pasitenkinimo lygmens rodiklių. Kuo geriau miegame, tuo laimingesni jaučiamės ir žvalesni šokame iš lovos. Tačiau yra ir dar vienas aspektas, kuris mūsų laimės rodiklius verčia šoktelti dar aukščiau. Tai – komfortas ir estetika. Ji reikalinga kaip oras, o be to, ir psichologai gali patvirtinti – gražioje aplinkoje savaime jaučiamės pakiliau. Taigi, kur link mes sukame? Norite jaustis geriau ir laimingesni? Skirkite dėmesio savo miegamojo interjerui!

 

Estetika, dizainas ir žibančios akys

Nuo lovos pasirinkimo beveik visada priklauso ir mūsų savijauta – ryte, vakare, dienos metu. Patogi lova miegamajame privalo būti. Tačiau patogumas, kaip suprantate, dar ne viskas. Neestetiškai atrodanti, tačiau patogi miegoti lova, dažnam nekels teigiamų emocijų. Kalbant bendrai, neestetiška aplinka dažnam gali sukelti netgi depresiją. Tad, kaip galima suprasti, planuojant miegamojo interjerą, dėmesio skirti komfortui ir dizainui reikėtų tolygiai.

Daugelis šiuo atveju pasitelkia mažas detales, kurio išryškina estetiką ir papildo interjerą, tačiau visų pirmiausia – lova. Dizainą daugelis išsirenka individualiai. Vieniems patinka platesnės, kitiems siauresnės. Treti ieško kažko klasikinio, dar vieni – originalaus. Na, lovos gali būti labai įvairios. Stilinga lova – jau didelis pliusas kuriant miegamojo interjerą.

Estetikai išryškinti daug žmonių renkasi mažesnius elementus: stilingus užtiesalus, spalvingus patalynės komplektus, veidrodžius, šviestuvus, užuolaidas. Tačiau tik labai maža dalis atkreipia dėmesį į galvūgalį. Ši dalis ne tik lovą padailina, bet dažnai ir interjerą išryškina – tampa pagrindiniu viso kuriamo dizaino akcentu. Be to, tai neįvertinta ir ypač dideliu funkcionalumu pasižyminti baldo dalis. Kai komfortas, estetika ir dizainas susiderina tarpusavyje, akys visada žiba iš džaugsmo.

 

Laimei daug nereikia

Šis posakis irgi gana dažnas. Laimė daug nereikalauja. Dažniausiai tai maži dalykai. Ir dažniausiai – tiesiog kokybiškas poilsis. Kad tokiu galėtumėte pasigirti, svarbi ne tik minėtoji estetika, bet dar ir spalvinė paletė miegamajame. Lovos pasirinkimas atims šiek tiek laiko, tačiau daugiau laiko atims suvokti, kas interjer yra negerai, kas neleidžia pailsėti. Tad keli paprasti patarimai. Norite pakelti savo gyvenimo kokybę?

• Venkite miegamajame ryškių spalvų;
• Pamirškite skandinaviško tipo niekuo nepridengtus langus;
• Neapkraukite miegamojo technika – televizorius ir kompiuteris tegul keliauja į svetainę.

 

Laimei reikia nedaug – tik stengtis išsaugoti pagrindinę miegamojo funkciją. Tegul įžengus į šią namų patalpą, visi darbai, žinios, filmai ir panašūs dalykai lieka už durų. Paskirkite miegamąjį vien tik poilsiui ir pamatysite – gyvenime taps daug šviesiau.