virtuvinės spintelės, studento kambarys, šviesi erdvė

Ką verta žinoti studentui renkantis laikinus namus?

Kiekvienais metais prasidėjus vasarai daugelis būsimų studentų pradeda ieškoti būsto. Paieškos dažnai nebūna lengvos. Kartais nusprendžiama apsistoti universiteto bendrabutyje, kartais – nuomotis nuosavą kambarį arba butą. Kartais nuomojamuose butuose būna tik būtiniausi baldai ir papildomus namų įrankius reikia įsigyti paties. Taigi, ką apgalvoti prieš keliantis į studentišką būstą?

 

Ar netrūksta pagrindinių baldų?

 

Kiekvienoje gyvenamojoje patalpoje didelę reikšmę turi baldai. Prieš kraustantis į naujus namus verta gerai peržiūrėti, ar jų netrūksta. Pagrindiniai ir būtiniausi yra: virtuvinės spintelės, lova, stalas, spinta. Jei jie jau yra galima planuoti persikraustymą, jei ne – prieš tai apsvarstyti savo galimybes.

 

Visų pirma tokius baldus gan sudėtinga gabenti, jie dažniausiai nėra pigūs. Jei planuojate juos įsigyti, rekomenduojama patikrinti, kaip patogiausia juos įnešti į vidų: ar durys pakankamai plačios. Šiuo atveju vienas iš geriausių pasirinkimų pasinaudoti baldų pristatymo į namus paslauga. Taip nereikės patiems jaudintis dėl tinkamo baldų įnešimo.

 

Ar yra būtiniausia namų įranga?

 

Tikriausiai sunku įsivaizduoti namus be tokios įrangos kaip skalbimo mašina, viryklė ar mikrobangų krosnelė, šaldytuvas. Renkantis nuomojamą butą verta atkreipti dėmesį, ar tai jau yra jame. Jei nėra skalbimo mašinos, rūbus reikės vežtis namo arba į skalbyklą – tai taip pat papildomai kainuoja.

 

Jei virtuvinės spintelės nėra integruotos su virykle, verta apsvarstyti bent mikrobangų krosnelę. Tai gali būti išsigelbėjimas tiek studentams, tiek ir ne. Joje galima lengvai ir greitai pašildyti įvairų maistą.

 

Ar įvestas internetas?

 

Internetas neatsiejamas nuo daugelio kasdienybės, o ką jau kalbėti apie studentus. Jis reikalingas tiek mokslams, tiek laisvalaikiui. Tam, kad nereikėtų papildomai leisti pinigų, verta pasidomėti, ar namuose jau įvestas internetas. Šiuo metu dažniausiai tai „WI-fi“.

 

Pasinaudojant specialiai pasiūlymais, už papildomą kainą galima gauti ir televiziją. Visgi, šiuo metu tai nėra pats populiariausias sprendimas tarp studentų, nes internetas puiki erdvė ir filmams žiūrėti.

 

Šie patarimai gali būti naudingi persikeliant į naujus studentiškus namus. Prieš tai dardant verta atkeipti dėmesį, ar netrūksta pagrindinių baldų (virtuvinės spintelės, lova ir pan.), namų technikos ir interneto.