imones aplinka ir darbuotoju tyrimai

Ką daryti, kad įmonėje būtų smagu dirbti?

Nors šiandien kinta įmonių vidinė kultūra ir nyksta hierarchinė riba tarp darbdavio ir darbuotojo, tačiau vis dar pasitaiko daug atvejų, kai darbo vietoje jaučiamasi nesmagiai. To priežastys gali būti įvairiausios: nesutarimai su kolegomis, per didelis darbo krūvis, mažas atlyginimas, kitokios neįvertinimo ir nepastebėjimo atmainos. Tokios situacijose labai svarbu ne tik nujausti kaip gali jaustis darbuotojai, bet ir tiksliai tai išsiaiškinti. Personalo tyrimai yra vienas iš būdų, kaip tai padaryti.

 

Kaip atliekamas personalo tyrimas?

Galimi net keli personalo tyrimo būdai. Tai gali atlikti žmogiškųjų resursų skyriaus specialistai arba samdyta įmonė. Pastarasis variantas yra efektyvesnis dėl kelių priežasčių:

1. Nešališka nuomonė ir žvilgsnis iš šono.
2. Dirba profesionalai, nuolat atliekantys tyrimus, todėl gautų rezultatų interpretacijos yra tikslesnės, o pasiūlyti sprendimai efektingesni.

 

Patys personalo tyrimai taip pat gali būti skirstomi į keletą rūšių:

• Organizacijos klimato tyrimai – orientuoti į bendrą įmonės kultūrą ir kaip joje jaučiasi dirbantys. Žvelgiama į kylančias kolektyvo bendravimo ir bendradarbiavimo problemas, ieškoma priežasčių, kodėl darbuotojai jaučiasi vienaip ar kitaip. Atliekamas išsamus situacijos vertinimas.
• Atskirų skyrių tyrimai. Čia vertinami tiek skyriaus darbuotojai, tiek jų vadovai. Tiriama, koks santykis palaikomas, ar jis abipusis, ar labiau šaltas ir „tik iš reikalo“.
• Darbuotojų vertinimo tyrimai. Jie padeda atskleisti, konkrečias darbuotojo stiprybes ir silpnybes bei įvertinti jo pažangą bei sąlyginį indėlį į įmonės veiklos sėkmę bei plėtrą.
• Kiti tyrimai. Priklausomai nuo pasirinktos tyrimų agentūros, yra taikomi skirtingi personalo tyrimai bei metodikos.

Norite daugiau sužinoti apie tyrimus? Apsilankykite čia.

 

Paprastos priemonės paskatinti darbuotojus jaustis laimingais:

• Įtraukimas į bendrus reikalus, pavyzdžiui, įmonės veiklos ataskaitų pristatymas.
• Lanksčios darbo valandos, ypač, jei darbui užtenka tik interneto.
• Pagarba darbuotojui ir bendravimas, kaip su sau (beveik) lygiu.
• Piniginis įvertinimas, premijos.
• Bendrų veiklų organizavimas, tam kad vieni kitus geriau pažintumėte.

 

Pradėkite kurti darbuotojų svajonių klimatą šiandien ir ne tik numanykite, bet ir žinokite, kad darbuotojai jaučiasi laimingi ir patenkinti. Geriau pradėti vėliau, nei niekada, todėl situacijos įvertinimui pasinaudokite personalo tyrimais, kurie parodys, kuria kryptimi judate ir kur dar reikia pasitempti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *