DVS sistemos, ekologija, kompiuteris

Gamtą tausoti galima net darbe

Daugeliui gamtos išteklių tausojimas, taršos mažinimas siejasi su savitu gyvenimo būdu. Vis dėlto retai pagalvojama, kad ekologijos principai gali būti taikomi ne tik asmeninio gyvenimo sferoje. Biurai ir net gamyklos – vieta, kur taip pat galima rūpintis aplinka. „Sekasoft“ kuriamos DVS sistemos, šiukšlių rūšiavimas, taros pridavimas perdirbimui ir kitokie sprendimai – tai, kas gali turėti naudos net pačiai įmonei. Pristatome 5 praktiškas idėjas ekologiškesnei darbo vietai.

 

Ekologiškos valymo priemonės

Gali atrodyti, kad daugelį nešvarumų efektyviai naikina tik itin galingi valikliai. Tačiau iš tiesų taip nėra. Tiek fizinėse, tiek elektroninėse parduotuvėse galima rasti ne vieną valymo priemonę, kuri pagaminta orientuojantis į ekologiją. Dar paprastesnis sprendimas – pasigaminti valiklių patiems. Įvairius nešvarumus galima įveikti ir vandeniu su muilu, ir acto, sodos mišiniu.

 

Atliekų rūšiavimas

Net jei komandą sudaro vos keli žmonės, per dieną susikaupia didelis atliekų kiekis. Tai – ne tik buitinės atliekos, bet ir nebereikalingi užrašai, nebeveikiantys rašikliai ir panašiai. Tik pagalvokite, kokios naudos galima patirti tokias atliekas rūšiuojant. Puikus privalumas – vien plastikinių butelių pristatymas į taromatus. Taip susigrąžinami pinigai, kuriuos galima panaudoti įvairiems tikslams.

 

Popieriaus sąnaudų mažinimas

Patikimų specialistų, pavyzdžiui, Sekasoft kuriamos DVS sistemos – bene paprasčiausias problemos sprendimas. Jei pastebite, kad sunaudojate milžinišką kiekį popieriaus, tiesiog investuokite į dokumentų valdymo programą. Netrukus pastebėsite, kad darbas vyksta sklandžiau, o laiko jam sugaištama mažiau. Be to, taip neabejotinai tausojama gamta.

 

Elektros sąnaudų mažinimas

Tai – sąžiningumo ir sąmoningumo reikalaujantis sprendimas. Nauda galėtų būti patiriame net tuo atveju, jei taupyti elektrą stengtųsi tik dalis darbuotojų. Sėdint prie lango įdienojus nedegti šviesos, išjungti šviestuvus paliekant darbo vietą, įsigyti mažai elektros naudojančių prietaisų, nesinaudoti liftu – vos keli sąmoningo elgesio pavyzdžiai. Mažesnės elektros sąnaudos – privalumas ir įmonei, ir gamtai.

 

Važinėjimas dviračiais

Kaip atvykstate į darbą? Automobiliu, motociklu, o gal – viešuoju transportu? Tik pagalvokite, kaip smarkiai teršiate aplinką. Jei gyvenate ne pernelyg toli, rinkitės dviratį arba keliones pėsčiomis. Žinoma, žiemą tokio sprendimo galite vengti. Tačiau važiavimas dviračiu, kaip ir DVS sistemos – dalykai, kurie ilgainiui tikrai atsiperka.

Aukščiau – vos kelios idėjos. Būdų, kaip suderinti ekologiją ir darbą – šimtai. Šiuolaikiški kompiuteriniai „Sekasoft“ sprendimai tėra dalis jų. Tačiau pabandykite įgyvendinti bent vieną. Tikėtina, kad netrukus pajusite neabejotiną naudą, ir imsitės aplinkos saugojimo daug mieliau.