Ekologija už įprastą kainą

Šiandien daug žmonių vienaip ar kitaip stengiasi prisidėti prie ekologinių problemų sprendimo. Vieni renkasi rūšiuoti šiukšles, kiti nebenaudoti plastikinių maišelių, kiti namų apšildymui naudoja saulės baterijas, dar kiti – renkasi ekologiškas namo statybos medžiagas. Nors vis pasigirsta kalbų, kad ekologiškai gyventi yra brangu, tačiau rąstinio namo kaina, įvertinus visus faktorius, nedaug tesiskiria nuo visiems įprasto mūrinio – plytinio namo varianto.

Ekologija, į kurią verta investuoti

Mediena šiuo metu vis dar yra laikoma labiausiai patvaria, ekologiška ir sveikatai nekenksminga statybine medžiaga. Skirtingose šalyse rąstiniai namai statomi iš įvairios medienos, tačiau Lietuvoje populiariausia pušis. Taip pat rąstinio namo kaina, priklausomai nuo šalies, gali kisti. Mūsų šalyje tai praktiškai atitinka tvirto mūrinio namo kainos standartus, kadangi pušis yra dažnai sutinkama mūsų šalyje, tai nėra išskirtinai reta medienos rūšis.

Švari ir jauki aplinka

Teisingai pastatytas rąstinis namas turi švarų vidaus mikroklimatą ištisus metus, todėl tai itin naudinga sveikatai. Natūralioje aplinkoje nesunku atrasti ramybę, jaustis harmoningai. Pušies medienos šviesi spalva ramina ir padaro namų interjerą unikalų. Tokio tipo namai dėl rąstinių sienų labai nesunkiai padeda išlyginti temperatūros pokyčiu ir padeda išlaikyti optimalią oro drėgmę. Taip sutaupoma specialių oro drėkintuvų sąskaita. Taip pat oras nėra išsausėjęs, o tai ypač aktualu alergiškiems ar žmonėms segantiems astma.

Dėl savo konstrukcijos rąstinio namo (kaina gali kisti dėl konstrukcijos sudėtingumo, netradicinių sprendimų) viduje yra plaukoma maloni temperatūra visus metus. Kadangi medis pats reaguoja į aplinkos oro pokyčius, name vasarą yra užtektinai vėsu, o žiemą maloniai šilta. Tikriausiai, dėl to rąstiniai namai yra laikomi vieni jaukiausių rinkoje.

Medis, apskritai, yra laikomas atsinaujinančia žaliava, prisidedančia prie gamtos išsaugojimo. Kadangi Lietuvoje yra specialūs miškai, kur medžiai yra auginami ir atsodinami, statybiniams tikslams, šalies kraštovaizdis nenukenčia. Be to, medis mažina anglies dioksido kiekį ore, todėl prisidedama ir prie CO2 emisijos lygio mažinimo. Gal tai ir neatrodo itin didelis privalumas asmeniškai jums, tačiau Žemei ilgalaikėje perspektyvoje tai turi didelę reikšmę.

Rinkitės namus, kuriuose būtų gera gyventi. Žvelkite į ateitį jau dabar ir prisidėkite ne tik prie savo sveikatos, bet ir aplinkos būklės gerinimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *