klasikinis staliukas

Ekologija ir klasikiniai baldai

Siekiant, kad namai atrodytų kaip iš XXI amžiaus, o ne anksčiau, reikia atkreipti dėmesį į vieną svarbų veiksnį: ekologiškumą. Ši teigiama tendencija po truputį įsitvirtino ne tik maisto pramonėje, kur žiūrima į produktų sveikumą, madą, kur stebimos audinių medžiagos, bet ir baldų pramonę. Tačiau negalvokite, kad ekologiški baldai tai pigūs ir greitai lūžtantys bambuko gaminiai: tai gali būti ir itin prašmatnūs klasikiniai baldai.

Atidumas medžiagoms

Pradėjus kreipti dėmesį į ekologiją gaminant baldams, pirmiausia svarbios pasidaro medžiagos. Kokios medžiagos gali būti naudojamos baldų gamyboje, kad jos nebūtų tokios nuodingos gamtai, nepažeistų aplinkosaugos? Suprantama, kad tai yra natūralios medžiagos: medis, oda, galimi ir įvairūs metalai.

Pagrindinis veiksnys, į kurį atsižvelgiama, sprendžiant, ar baldai ekologiški, ar ne, yra jų apdirbimas. Jei natūralios medžiagos susilaukia smarkaus apdirbimo chemikalais, tuomet dingsta ir visas jų teigiamas poveikis. Todėl labai svarbu, kad klasikiniai baldai išlaikytų naudojamų medžiagų privalumus.

Taip pat, pasirinkus stipriai chemikalais apdirbtus baldus, paveikiama ir visa namų atmosfera. Jei gyvenate mediniame name, dingsta visi turėti privalumai: oras nebėra toks švarus, sunku užtikrinti atitinkamą drėgmės laipsnį.

klasikinis fotelisBaldų pramonės pasikeitimai

Ekologija kiek pakeitė ir kaip patys baldai gaminami, kas daroma su atliekomis. Pavyzdžiui, anksčiau, po gamybos visos atliekos būdavo išmetamos, net nepagalvojus, kaip jos galėtų būti panaudotos. Taip elgiantis visoms įmonėms, greitai didėjo šiukšlinimas, sąvartynai, kas kenkia aplinkosaugai.

Kas pasikeitė šiandien? Šiomis dienomis, kaip gaminami klasikiniai baldai, stebima, kokios atliekos susidarė ir kaip jos gali būti panaudotos. Pavyzdžiui, jei gaminami iš medžio, tuomet gali būti panaudotos pjuvenos: iš jų sukuriami briketai arba kuro granulės. Turint pakankamą kiekį tokių atliekų, galima ir visam fabrikui pagaminti pakankamai kuro, užuot naudojus iškastinį kurą. Kitu atveju, pjuvenas galima tiekti kuro apdirbimo įmonėms ir taip gauti papildomo pelno.

 

Ekologija paveikė ne vieną sferą ir matant, kaip ji pasaulį keičia į gera, didelė tikimybė, kad tai tęsis ir toliau. Norite prisidėti prie aplinkosaugos? Patikrinkite, kur ir kaip gaminami jūsų perkami baldai. Galbūt metas keisti vietą, kur perkate?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *