Efektyvus šildymas įmanomas tik su sausa mediena

fire-663042_1920

Jei Jūsų namuose įrengtas centrinis šildymas, vargu ar šildymas medžio pjuvenų briketais bus Jums aktualus. Tačiau visiems, kurie dar tik statosi būstus, savo namuose turi krosnis, granulinius katilus ar židinius, vertėtų išsamiau susipažinti su natūralia kieto kuro rūšimi – medžiu – ir žinoti, kada jis yra tinkamiausias kūrenimui. Tokiu būdu bus galima sumažinti šilumos nuostolius.

Paprastai mediena kaip kuras gali būti kelių tipų:

  • malkos;
  • medienos pjuvenų granulės;
  • medienos pjuvenų briketai.

Trys iš medžio gaminamo kuro rūšys atitinka įvairius vartotojų poreikius, turi savų pliusų ir minusų. Tačiau visais atvejais ypatingas dėmesys skiriamas medienos ar pjuvenų sausumui. Jei medis ar iš jo pagamintas produktas bus sudrėkęs, pradėjęs pūti jį bus ne tik sunku uždegti, bet ir jo išskiriama šiluma bus nedidelė. Vadinasi, kūrenimas šlapiomis malkomis, medžio granulėmis ar briketais yra visiškai neefektyvus.

Ką daryti, jeigu nusipirkote šlapias malkas, arba medieną, skirtą kūrenimui, sulijo? Atsakymas į šį klausimą paprastas – pirmiausia, medį reikia išdžiovinti. Tam tiks sausa, nuo lietaus ar sniego apsaugota vieta. Svarbiausia, kad joje nebūtų drėgna, o oras joje cirkuliuotų lengvai. Tiesa, džiovinimo procedūra, kol malkų drėgnumas pasieks minimumą, gali užtrukti gana ilgai – nuo 18 iki 24 mėnesių. Tačiau tik išgaravus vandeniui iš medienos bus pasiekiamas didžiausias šiluminis efektas.

Kas nutinka kūrenant šlapią medieną? Jei sąmoningai arba netyčia imate kūrenti sušlapusias malkas arba permirkusius medienos pjuvenų briketus, žinokite, kad padidės smalos išsiskyrimas, padaugės vandens garų, o tai lems kur kas didesnį dūmtraukio užteršimą. Dėl šios priežasties natūralu, kad laikas, kada reikės valyti kaminą ir patį pečių, ateis daug greičiau.

Nuo sušlapimo apsisaugosite, jeigu pasirinksite medienos pjuvenų granules arba briketus. Medienos pjuvenų briketai ir granulės yra apdirbtos specialia technologija, apsaugančia kurą nuo drėgmės. Šie produktai atsparūs aplinkoje esančiai drėgmei, todėl juos galima sandėliuoti ilgesnį laiko tarpą. Galima būti garantuotiems, kad granulės ar briketai nepradės pelyti. Tai reiškia, kad nusipirkus medienos pjuvenų briketų vėlyvą pavasarį juos galima saugoti kažkur malkinėje iki kitos žiemos, nebijant, kad per ilgą laiką jie sudrėks ar supus.

Taigi, jeigu ieškote būdo, kaip sumažinti šildymo kaštus ir namuose naudoti ekologišką kurą – rinkitės sausą medieną. Kokia medienos forma kūrensite priklausys tik nuo Jūsų: tai gali būti malkos, medienos pjuvenų briketai arba granulės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *