Dantų protezavimas, dantų protezai, odontologinės procedūros

Didžiausi mitai apie dantų protezavimą

Dantų protezavimas – šiais laikais yra pakankamai dažnai atliekama procedūra. Daugeliu atvejų ją renkasi vyresnį pacientai, norintys susigrąžinti prarastus dantis. Nors dabar odontologija yra labai pažengusi, o procedūros atliekamos kur kas paprasčiau, visuomenėje vis dar sklando tam tikri su protezavimu susiję mitai. Taigi, kokie jie?

 

Protezavimas – skausminga procedūra

 

Tai bene pagrindinė priežastis, kodėl nemaža dalis žmonių vengia imtis konkrečių veiksmų. Visgi, tai nėra tiesa, nes procedūra atliekama naudojant nuskausminamuosius. Be to, nušlifuoti dantys yra laikinai dengiami specialiais protezais, dėl kurių išvengiama padidėjusio jautrumo.

 

Gydymas užtrunka labai ilgai

 

Kiekvienas atveji labai individualus, todėl manyti iš anksto manyti, kad jūsų dantų protezavimas užtruks labai ilgai nevertėtų. Dažniausiai tai priklauso nuo esamų pažeidimų ir dantų, kuriuos reikia gydyti kiekio. Atvejais, kai protezus reikia fiksuoti ant implantų, procedūra gali užtrukti ilgiau, tačiau kitomis situacijomis viskas vyksta pakankamai greitai.

 

Tikriausiai svarbiausias yra pirminis etapas, kai dantys yra šlifuojami ir pritaikomi laikini protezai. Po to yra gaminami individualūs protezai, kurie vėliau fiksuojami – tai padaroma vieno vizito metu.

 

Rezultatai – trumpalaikiai

 

Manyti, kad tokios procedūros rezultatai yra trumpalaikiai, nebūtų teisinga. Šiuolaikiniai protezai pasižymi ilgaamžiškumu ir suteikia komfortišką kramtymą. Be to, laiku atliktas dantų protezavimas gali užkirsti kelią ir rimtesnėms problemoms. Taigi, jei jaučiate diskomfortą, delsti tikrai neverta, juk šypsena – labai brangus mūsų turtas.

 

Po procedūros negalima valgyti tam tikro maisto

 

Dažniausiai tai priklauso nuo pasirinktos priemonės tipo. Išimami dantų implantai gali apsunkinti kramtymą, nes kartais nesilaiko stabiliai. Jei norite to išvengti, rekomenduojama rinktis fiksuotus protezus. Su jais patogu kramtyti įvairų maistą, todėl nejaučiamas joks diskomfortas. Dar vienas pasirinkimas – dantų karūnėlės.

 

Svarstote pasinaudoti galimybę pasinaudoti dantų protezavimo procedūra, tačiau kankina abejonės? Pamirškite jas ir pasikliaukite šios srities profesionalais. Jie paskirs jums labiausiai tinkantį gydymą ir pasirūpins, kad jis būtų kuo sklandesnis, o jūs džiaugtumėtės puikiais rezultatais. Drąsiai priimkite sprendimą ir nebijokite – dantų protezavimas gali būti geriausia išeitis.