Ar maža erdvė gali būti funkcionali?

Dažnai dėl trūkstamų pajamų nusprendžiama rinktis mažesnės erdvės būstą. Vis dėlto įsikūrinėjant susiduriama su įvairiomis problemomis. Ypatingai, jei namai yra skirti ne vieno žmogaus poreikiams, o kelių. Pritaikius tam tikras taisykles galima lengvai išvengti klaidų. Pavyzdžiui, klasikiniai baldai gali turėti daugiau nei vieną funkciją ir panašiai.

 

Kaip naudingai išnaudoti mažą erdvę?

• Kuo daugiau baltos spalvos. Vizualiai šis pasirinkimas tikrai padidins erdvę. Tai galima pradėti nuo sienų ir lubų spalvos, ar net grindų. Vėliau atsižvelgiant nuo fono būtina derinti atspalvius ir išsirinkti baldus. Geriausia, jei spalvos yra žaismingos. Jei tik įmanoma renkantis atsižvelgti, kad tamsių spalvų būtų kuo mažiau.

• Daiktai su ne viena paskirtimi. Tiek baldai, tiek daiktai gali turėti daugiau nei vieną funkciją. Pavyzdžiui, sofa-lova yra tinkamas pasirinkimas, jei būste ypač trūksta vietos. Renkantis nebijokite tokių baldų, nes jie gali taip pat gerai funkcionuoti kaip ir įprasti klasikiniai baldai.

• Tikslingai išnaudokite kiekvieną centimetrą. Maža erdvė nėra nepakeičiama lemtis. Jei norėsite tai galite panaudoti savo tikslams. Svarbiausia apsižvalgykite, kurie namų kampai yra tušti arba kaip perkrauti. Visus šiuos kampus galima naudoti ne tik daiktams sudėti, bet ir puošybos, akcentavimo paskirčiai.

• Kas yra Jūsų balkonas? Balkonas dažniausiai turi kiekvienas būstas. Vieni jį išnaudoja daiktams susidėti, kiti palieka augalijai plėtoti ir panašiai. Kad balkonas būtų išnaudotas tinkamai, apsidairykite ir nuspręskite, ko Jums namuose labiausiai trūksta. Vasaros metu tai gali būti puiki vieta valgomajam.

• Išnaudokite, bet neapkraukite. Dažnai manoma, kad mažos siauros erdvės turi būti apkrautos. Tai nėra tiesa. Kartais geriau tikslingai neišnaudoti erdvės. Klasikiniai baldai gali reikalauti daugiau tuščios erdvės, nes puošnumui sukurti reikalingas geras skonis.

 

Maža erdvė nėra verdiktas

Nors dažnai žmonės įsigiję mažą būstą, mano, kad to pakeisti neįmanoma, vis dėlto skoningai ir gerai apgalvoti pasirinkimai gali daug ką nulemti. Tvarkantis tokius namus naudokite baltą spalvą, rinkitės daugiafunkcinius baldus ir išnaudokite kiekvieną metrą protingai. Tik tokiu būdu Jūsų būstas įgaus visą funkcionalumą.