kontaktinių lęšių skystis, regėjimas, sveikata

Ar kontaktiniai lęšiai – patogu?

Žmonėms, turintiems prastesnį regėjimą, dažnai kyla klausimas: geriau nešioti akinius, ar rinktis kontaktinius lęšius? Ne vieną gąsdina būtinybė prieš miegą juos išsiimti, o ryte įsidėti. Kontaktiniai lęšiai reikalauja priežiūros, be to, reikalingas ir kokybiškas kontaktinių lęšių skystis. Tad ar verta rinktis lęšius, jei turite prastesnį regėjimą? Ar jie – patogus pasirinkimas?

Ar patiks nešioti – priklauso tik nuo jūsų

 

Deja, nėra vieno konkretaus atsakymo į tai, ar kontaktinius lęšius nešioti patogu. Jų būna įvairių tipų: vienadieniai, mėnesiniai. Jei esate išsiblaškę ar bijote suklysti sumaišydami, kuris lęšis skirtas kuriai akiai (atidumas itin svarbus tuo atveju, jei jūsų regėjimas skirtingas abiejose akyse) – geriau rinktis akinius. Tačiau jei negalite išsirinkti mėgstamo modelio, o kelios papildomos minutės ryte ir vakare įsidedant bei išsiimant lęšius jūsų netrikdo – tuomet diskomforto nepajausite. Kokybiškas kontaktinių lęšių skystis padės išlaikyti lęšius tokius, kokie jie ir turėtų būti: šie nepraras savo savybių, ne taip sausins akis, liks švarūs. Jei jaučiate, kad akys sausėja – lašinkite į akis lašiukus, ypač, jeigu daug dirbate prie kompiuterio.

 

Lęšiai – ne tik dėl prastesnio regėjimo

 

Dažnai galime matyti įvairių spalvų lęšius be dioptrijų – šie skirti ne tik šventėms ar išskirtinėms progoms, tačiau ir kasdienai. Jei nejaučiate diskomforto nešiodami lęšius, bet nesiskundžiate prastu regėjimu – ne problema. Galite rinktis kontaktinius lęšius be dioptrijų – šie arba paryškins jūsų natūralią akių spalvą, arba pakeis ją kita. Žaliaakiai gali tapti rudaakiais ir atvirkščiai – tokie pokyčiai tinkami ne tik persirenginėjimui konkrečiu personažu.

 

Svarbu paminėti, kad bet kokiu atveju yra svarbus kokybiškas kontaktinių lęšių skystis. Rūpinkitės, kad neišsausėtų jūsų akys bei patys lęšiai – nenešiokite jų ilgiau, nei leidžia galiojimo laikas, išsiimkite prieš miegą bei stenkitės nesumaišyti kairės ir dešinės akies lęšių. Tai itin svarbu, jei abi akys mato skirtingai. Nors kontaktinių lęšių nešiojimas gali atrodyti kaip nemažas įsipareigojimas, juos visuomet galite rinktis tik svarbesnėmis progomis, o namuose tiesiog nešioti akinius, dėl kurių priežiūros nereikės jaudintis tiek, kiek dėl lęšių – tačiau, greičiausiai, juos išbandę, prie akinių grįžti nenorėsite.