lašai akims, skrybėlė, akiniai nuo saulės

Apgaulingas karštis vasarą: kaip apsisaugoti?

Vasara kartais atneša ne tik šilumą ir geras emocijas. Šiuo metu, kai lauke itin karšta, o saulė labai intensyviai šviečia, vis daugiau žmonių pajaučia alergijos simptomus. Ašarojančios akys, bėganti nosis, kartais pasireiškia net ir odos bėrimai. Tokiu atveju gali padėti lašai akims, apsauginiai kremai odai ir pan. Taigi, ką reikėtų daryti susidūrus su tokia problema? Ar įmanoma jos išvengti?

 

Tinkama apsauga

 

Visų pirma, esant dideliems karščiams ir planuojant ilgą laiką būti lauke, rekomenduojama gerai pasirūpinti apsaugos priemonėmis, tokiomis kaip akiniai nuo saulės ir kremai. Nemažai žmonių neįvertina tikrojo saulės poveikio ir mano, kad naudodami apsauginius kremus tiesiog neįdegs. Vis dėlto, toks pasirinkimas nėra draugiškas mūsų odai.

 

Bet koks paraudimas jau reiškia, kad audinys buvo paveiktas ir juo reikia tinkamai pasirūpinti. Rekomenduojama naudoti intensyviai drėkinančius kremus, taip pat gerti daug vandens. Jei pabuvę saulėje pasijutote blogai, ženklas, kad reikia atsivėsinti.

 

Pasireiškus alergijai

 

Alergija dažniausiai pasireiškia po kurio laiko, taigi nenustebkite, jei tik grįžus namo pajusite jos simptomus. Specialūs lašai akims gali padėti sumažinti jų ašarojimą. Prieš įsigyjant juos verta prieš tai pasikonsultuoti su vaistininku arba gydytoju. Jie turėtų parekomenduoti tinkamiausią preparatą. Pasirodžius odos bėrimams, rekomenduojama pasikonsultuoti ir dėl geriamų preparatų.

 

Apranga itin svarbu

 

Būnant lauke labai svarbu pasirūpinti ir tinkama apranga. Verta nepamiršti kepurės, kuri gali padėti apsaugoti nuo perkaitimo ir saulės smūgio. Drabužiai turėtų būti kuo natūralesnių audinių ir leidžiantys kūnui kvėpuoti. Vasarą itin praverčia laisvesni lininiai marškiniai, šortai, suknelės.

 

Maisto pasirinkimas

 

Esant dideliems karčiam dažniausiai ir natūraliai nesinori sunkaus maisto. Tokiu metu labai gerai įvairūs vaisiai, daržovės. Tinkami jų kiekiai neapkrauna organizmo ir neapsunkina virškinimo. Norint sotesnių pasirinkimų, galima rinktis žuvį, ar lengvesnius mėsos patiekalus. Svarbiausia nepamiršti gerti pakankamai vandens.

 

Tokios priemonės kaip lašai akims ar specialisto parinkti preparatai gali padėti sušvelninti jau pasireiškusios alergijos simptomus. Visų pirmiausia tam, kad jos išvengtumėte ir neperkaistumėte verta pasirūpinti tinkama apsauga, drabužiais ir mityba. Juk gera sveikata labai svarbu.